Brus, lesk, nebo natur?

natur vs brusJedním z častých dotazů našich zákazníků je způsob povrchové úpravy nerezových profilů a jejich finální podoba. Na detailech přeci záleží. Tak se pojďme podívat, jak se jednotlivé typy úprav liší.

Povrchová úprava označuje speciální opracování povrchu materiálu na pohledové straně profilu. Nerezové materiály se zpravidla prodávají ve třech základních úpravách: matný (natur), lesklý (vysoký lesk), broušený (kartáčovaný).

  • Matný (natur) – základní povrch surového nerezového plechu bez úprav. V nabídce je označen jako "natur", "přírodní", nebo bez specifikace, jako výchozí povrchová úprava. Není potažen ochrannou fólií.

  • Lesklý (vysoký lesk) – surové nerezové plechy jsou leštěny speciální jemnou pastou a potaženy ochrannou folií pro zachování kvality až po finální instalaci. V nabídce označeno jako "lesk".

  • Broušený (kartáčovaný) – surové nerezové plechy jsou broušeny různými typy brusu dle hrubosti a potaženy ochrannou folií pro zachování kvality až po finální instalaci. Nejvíce používaným a v našem případě je brus hrubosti 240. Zároveň se jedná o nejpoužívanější typ profilů. V nabídce najdete označené jako "brus".


Perfektní zpracování

Všechny profily povrchově upravujeme až po ohybu, tedy ve finální podobě. Jedná se technologicky i časově o náročnější způsob povrchové úpravy, výsledkem je ale perfektní vzhled bez kazů způsobených dodatečným ohýbáním plechu. Zakládáme si na maximální kvalitě a toto je jeden z důvodů, proč jsou naše výrobky jedinečné.

 


Miroslav Starý
Sales Manager

 
+420 463 035 466
info@profinox.cz


Zaujal Vás článek? Napište nám.